Kto odpowiada za poprawność wystawienia e-zwolnień – lekarz czy asystent

2019-02-28

Wybór asystenta, który będzie wystawiał e-ZLA, musi być przemyślany – upoważniana osoba powinna cechować się wysokim poczuciem obowiązku i rzetelnym wykonywaniem powierzonej pracy. Sprawdź, jak możesz zminimalizować ryzyko poniesienia odpowiedzialności za niewłaściwe wystawienie zaświadczenia lekarskiego.

W związku z tematyką cyfryzacji istotne jest zagadnienie odpowiedzialności, jaką możesz ponieść za skutki błędów powstałych przy wystawianiu zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy, zwłaszcza w kontekście asystentów, których upoważnisz do tego zadania. Dla wielu lekarzy zaskoczeniem będzie bowiem, że to nie na asystentach upoważnionych będzie ciążyć odpowiedzialność za skutki ewentualnych błędów w zaświadczeniach lekarskich, ale właśnie na lekarzach, którzy udzielili upoważnienia.

*Opublikowano w „Dokumentacja medyczna w praktyce”, link do pełnej treści artykułu: https://dokmed24.pl/edokumentacja/kto-odpowiada-za-poprawnosc-wystawienia-ezwolnien-lekarz-czy-asystent-3953.html

Katarzyna Włodarczyk

Katarzyna Włodarczyk

Aplikant Radcowski

Skomentuj ten wpis:

Twój e-mail nie będzie nigdy publikowany lub udostępniany. Pola wymagane zostały oznaczone jako *

Opcja "Wyślij komentarz" służy do podzielenia się swoją opinią w zakresie objętym treścią artykułu. Wysłanie komentarza nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem. Treść komentarza przed publikacją będzie weryfikowana a jej akceptacja, będzie zależeć od administratora i/lub redaktorów bloga.

Wysyłając dane w formularzu wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie w celu realizacji usługi zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych. Dz. U nr 133 poz.833.

*

*